POŞET BARKODU

POŞET BARKODU ZORUNLUDUR

Türkiye'de 1 Ocak 2019'da başlayan ve 31 Mart 2019 tarihinden itibaren tam anlamıyla yürürlüğe giren naylon poşetlerin ücretlendirmesi sistemi Barkod Numarası sistemine geçiş zorunlu olmuştur. Alışverişte kullanılan poşetler kasalarda okutarak ücretleri fişlere yansıtıyor olacak, bu okutma sistemi ise barkod numaraları aracılığıyla sağlanmış olacak.

Aynı zamanda Poşet üreticileri de ürettikleri poşetlerde barkod numarası alanını oluşturmalı ve barkod numaraları ile basmaları gerekmektedir.

POŞETLERİ BARKODSUZ SATAN MAĞAZA VE MARKETLERE CEZA UYGULANACAKTIR

Plastik poşetleri BARKODSUZ yani ücretsiz verdiği, promosyona ve/veya kampanyaya tabi tuttuğu tespit edilenlere 2872 sayılı Kanunun 20 nci maddesinin (z) bendinin (bb) alt bendi uyarınca depo alanı hariç kapalı satış alanının her metrekaresi için 10.-TL idari para cezası, uygulanır. Öte yandan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bilgi Sistemine bildirim ve beyanlarda yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunanlar hakkında 2872 sayılı Kanunun 26 nci maddesi uyarınca 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmak üzere Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunacaktı

Gerekli olan evraklar tamamlandıktan sonra tarafımıza iletilmesi ile en hızlı işlem sürecini başlatmaktayız. Evraklarda herhangi bir eksik olmadığı sürece barkod numaralarınız takribi 10 iş günü içerisinde barkod numaranızı adresinize gönderilmektedir.

Barkod Numarası

BURAYA TIKLAYARAK POŞETLERİNİZ İÇİN BARKOD NUMARASI BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ !

Barkod Numarası

MARKA PATENT TESCİLİ ALMAK
ÜRÜNLERİNİZİN YADA FİRMANIZIN MARKASI TESCİLLİ Mİ?

Ürün yada Hizmetlerinizde kullandığınız markalar ticaret siciline kayıt ettirilmiş olsa dahi Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmemiş ise yasal olarak size ait değildir.

UNUTMAYIN TESCİLLİ OLMAYAN MARKA SİZE AİT DEĞİLDİR !

MARKA TESCİLİ İÇİN TIKLAYINIZ