GTIN NUMARASI

GTIN BARKOD NUMARASI

Ticari ürün, Tedarik Zincirinin herhangi bir noktasında sipariş edilen, satılan, dağıtımı yapılan, yer değiştiren ya da satın alınan, dolayısıyla başta fiyatı olmak üzerine bütün tanımlayıcı bilgilerine ihtiyaç duyulan mal ya da hizmetdir. Ticari ürünlerin üzerinde barkodlara basılmış şekilde yer alan, ürün çeşidini dünya üzerinde özgün (tekrar etmeyen) olarak tanımlayan numaraya GTIN denir.

İNTERNETTE ÇOK SAYIDA YASAL OLMAYAN SAHTE GTIN BARKOD NUMARASI SATILMAKTADIR. YASAL OLMAYAN GTIN BARKOD NUMARALARI TİCARET YAPMANIZI ENGELLEYECEĞİ İÇİN DİKKAT ETMELİSİNİZ


E-TİCARET SİSTEMİNDE BARKOD NUMARASI

Barkod sistemi, ticari faaliyetlerin her noktasında toptan ve perakende ürün satışı yapanlara ve alıcılara büyük kolaylıklar sağlayarak çabuk işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Günümüzde online e-ticaret siteleride barkod numarasını zorunlu tutmaya başlamıştır.

UPC Barkod Numarası

MARKA PATENT TESCİLİ ALMAK
ÜRÜNLERİNİZİN YADA FİRMANIZIN MARKASI TESCİLLİ Mİ?

Ürün yada Hizmetlerinizde kullandığınız markalar ticaret siciline kayıt ettirilmiş olsa dahi Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmemiş ise yasal olarak size ait değildir.

UNUTMAYIN TESCİLLİ OLMAYAN MARKA SİZE AİT DEĞİLDİR !

MARKA TESCİLİ İÇİN TIKLAYINIZ