UPC NUMARASI NEDİR

UPC KODU NEDİR

UPC Numarası özellikle Amerika ve Kanada firmaları tarafından kullanılmakta olan 12 basamaklı bir barkod numarası çeşididir. (Universal Product Code – Evrensel Ürün Kodu)

Ürünlerinizi yurtdışında satabilmeniz için bir çok firma sizden UPC Barkod Numarası talep edilecektir. Bu sebeple ürün satışınıza başlamadan önce UPC Barkod Numarası başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

İNTERNETTE ÇOK SAYIDA YASAL OLMAYAN SAHTE UPC BARKOD NUMARASI SATILMAKTADIR. YASAL OLMAYAN UPC BARKOD NUMARALARI TİCARET YAPMANIZI ENGELLEYECEĞİ İÇİN DİKKAT ETMELİSİNİZ

Özellikle son zamanlarda Online Alışveriş sitelerinde ürün satışı yapmak isteyen satıcılardan UPC BARKOD Numarası istenmektedir. AMAZON vb. sitelerde kullanılmak üzere İnternet üzerinde yasal olmayan UPC BARKOD Numaraları satılmaktadır. Bunlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.


YURTDIŞINA ÜRÜNLERİ UPC BARKOD NUMARASI İLE SATIN

Günümüzde barkod sistemi ürünlerin giriş ve çıkış işlemlerinin rahatlıkla takip edilmesini ve stok durumlarının takibini kolaylaştırmaktadır.Yurtdışında da bir çok stok durumunu doğru ve hızlı takip etmek amacıyla firma sizlerden barkod numaranızı isteyecektir.


E-TİCARET SİSTEMİNDE BARKOD NUMARASI

Barkod sistemi, ticari faaliyetlerin her noktasında toptan ve perakende ürün satışı yapanlara ve alıcılara büyük kolaylıklar sağlayarak çabuk işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Günümüzde online e-ticaret siteleride barkod numarasını zorunlu tutmaya başlamıştır.

UPC Barkod Numarası

MARKA PATENT TESCİLİ ALMAK
ÜRÜNLERİNİZİN YADA FİRMANIZIN MARKASI TESCİLLİ Mİ?

Ürün yada Hizmetlerinizde kullandığınız markalar ticaret siciline kayıt ettirilmiş olsa dahi Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmemiş ise yasal olarak size ait değildir.

UNUTMAYIN TESCİLLİ OLMAYAN MARKA SİZE AİT DEĞİLDİR !

MARKA TESCİLİ İÇİN TIKLAYINIZ